Prosinec 2007


Víly obrázky 5

20. prosince 2007 v 12:13 Víly
Zdroj: tajemne bytosti

Krajiny

20. prosince 2007 v 10:08 Fantasy
Tak tu mám další krásný krajiny od Joy =D

Mix obrázků

19. prosince 2007 v 20:07 Fantasy
Tak tu mám mix krásných obrázků od Joya =D
Tenhle je krásnej! =)
Tak co,jak se vám líbí? Mě strašně mooooc =D! Ještě jednou díky za ty obrázky Joy =D!

2. spřátelený blog- Laivindie

19. prosince 2007 v 10:46 Spřátelené blogy
Tak mám 2. spřátelený blog!
Najdeteho tady a jeho majitelka je Laivindie! =)
Tady je ocenění:
A tohle mám od ní:
Díky moc! =)
Určitě se kouknněte na její blog! =D

Zimní víly

19. prosince 2007 v 10:20 Víly
Zimní víly jsou plaché,chladné možná trochu arogantní...Žijí v odlehlých místech a nevyhledávají kontakt s lidmi.Nejsou ani moc přátelské.Jsou to introverti.

Drak

19. prosince 2007 v 10:12 Draci

Draci obrázky 2

18. prosince 2007 v 13:32 Draci

Víly

17. prosince 2007 v 12:36 Víly
Krásné =)

O jednorožcích

17. prosince 2007 v 12:30 Jednorožci
Jednorožci
Jednorožci obývají pusté planiny,pouště a vrcholky hor.Jsou svižní běžci,hlasitě ržají a nesnášejí lvy.Jejich roh,rozemletý nebo nařezaný na kousky,je mocným protijedem k množství jedů.Může rovněž napomoci vyléčení velkého počtu neduhů.

Elixíry

17. prosince 2007 v 12:24 Elixíry
Tak tyhle elixíry jsem našla v jedné knížce...No,asi fungovat nebudou,protože nevím kde seženete např. roh jednorožce =D
Nápoj lásky
Volž vlas z hlavy toho,po kom toužíš do flaštičky oleje ze srdce mořského hada anebo baziliška.
Elixír zdraví
Smíchej rozemletý roh jednorožce s vínem uvařeným s medem.Dvakrát denně užij po jedné lžičce.
Odvar moudrosti
Vezmi malé množství dračí krve a přidej k němu tři chlupy vytrhané z míst mezi prsty vřískavé sovy.
Mast jasnozřivosti
Smícej sloní mast s vodou ze zázračného pramene.Před věštěním se namaž touto mastí.
No co dodat =D Asi blbost,ale líbí se mi to =D

Víly živlů

17. prosince 2007 v 12:08 Víly

Zase jsem se chtěla zeptat...=)

17. prosince 2007 v 12:02 Ostatní
Zajímalo by mě,co tu chcete víc.Jestli spíš obrázky nebo články.
Prosím,zahlasujte v anketě =)


Feng Shui

16. prosince 2007 v 19:52 Feng Shui
Omlouvám se,že jsem dlooouho nic nepřidávala,ale blog.cz pořád blbne...Tak tady pro vás mám Feng Shui.Snad se vám to bude líbit.Mě to přišlo docela zajímavý =)

FENG SHUI

Feng shui nás učí, jak si kolem sebe vytvořit prostředí, v němž se budeme cítit dobře a které nás bude ovlivňovat pozitivní energií. V současném životním stylu máme málo času na to, abychom se zastavili a zamysleli nad působením našeho okolí na nás. Používáme moderní techniku, uměle vytvořené materiály, stavíme domy, kdekoli je volné místo. Dnešní medicína dokáže vyléčit dědičné choroby, lidé létají do vesmíru. Přestali jsme však sledovat zákonitosti přírody. Feng shui nám umožňuje si znovu to uvědomit a nabízí nám příležitost, jak dosáhnout zdraví, štěstí, spokojenosti a dobré pohody prostřednictvím harmonie s okolním prostředím.
Poloha našeho domu a pracoviště i jejich vnitřní uspořádání pozitivně nebo negativně ovlivňují každého z nás. Feng shui nám může pomoci při určování nejpříznivějšího místa, uspořádání věcí v bytě, vyběru barev a tvarů, které nás budou posilovat.
Základ učení feng shui tvoří filosofie Tao neboli cesta, podle níž je všechno v našem životě navzájem propojené. Toto propojení symbolizuje obrazec, zvaný monáda. Skládá se ze dvou vzájemně propojených, stejně velkých útvarů ve tvaru slz. Monáda představuje spojení navzájem protikladných principů, označovaných Yin a Yang. Leží proti sobě, ale zároveň jeden vždy obsahuje část toho druhého. V každém Yinu je zárodek Yangu a naopak. Yin a Yang se zároveň doplňují. Jsou sice v neustálém pohybu, ale vždy tak, aby byla zachována rovnováha.
Yin je ženský prvek, Yang mužský. Yin je tma, yang je světlo. Yin je pasivní, Yang je aktivní. Yin je země, měsíc, přijímání, temnota a chlad. Yang je drak - divoký, silný, vášnivý, temperamentní a plný života; představuje nebesa a slunce. Yin je smrt, Yang je život. Tyto protikladné síly nestojí proti sobě jako dobré nebo špatné, spíš se navzájem doplňují.
Zatímco Yin je odstředivá síla Země a jsou v ní obsaženy všechny expanzivní síly a tendence našeho světa, Yang je dostředivá síla přicházející z kosmu a směřující do centra. Jestliže však jedna dosáhne převahy, vzniká nerovnováha. V tu chvíli je cílem feng shui dosáhnout mezi nimi opět rovnováhy.
Nakonec se ještě zmíním o tzv. Čchi. V doslovném překladu Čchi označuje energii. Čchi je neviditelný tok energie, který proudí nebem i zemí a nese životní sílu. Zlepšením a usměrněním toku Čchi budeme schopni ovlivnit osud. Účelem feng shui je vytvořit prostředí, kde bude moci Čchi proudit klidně, abychom dosáhli tělesného a duševního zdraví. Tam, kde Čchi proudí domem klidně, budou obyvatelé pozitivní a spokojení. Tam, kde se Čchi pohybuje pomaleji nebo se dokonce zastaví, vzniká nebezpečí, že v životě osob žijících na tomto místě nastanou problémy. To samé se týká i zahrad, kanceláří a prostorů, kde pracujeme.