Feng Shui

16. prosince 2007 v 19:52 |  Feng Shui
Omlouvám se,že jsem dlooouho nic nepřidávala,ale blog.cz pořád blbne...Tak tady pro vás mám Feng Shui.Snad se vám to bude líbit.Mě to přišlo docela zajímavý =)

FENG SHUI

Feng shui nás učí, jak si kolem sebe vytvořit prostředí, v němž se budeme cítit dobře a které nás bude ovlivňovat pozitivní energií. V současném životním stylu máme málo času na to, abychom se zastavili a zamysleli nad působením našeho okolí na nás. Používáme moderní techniku, uměle vytvořené materiály, stavíme domy, kdekoli je volné místo. Dnešní medicína dokáže vyléčit dědičné choroby, lidé létají do vesmíru. Přestali jsme však sledovat zákonitosti přírody. Feng shui nám umožňuje si znovu to uvědomit a nabízí nám příležitost, jak dosáhnout zdraví, štěstí, spokojenosti a dobré pohody prostřednictvím harmonie s okolním prostředím.
Poloha našeho domu a pracoviště i jejich vnitřní uspořádání pozitivně nebo negativně ovlivňují každého z nás. Feng shui nám může pomoci při určování nejpříznivějšího místa, uspořádání věcí v bytě, vyběru barev a tvarů, které nás budou posilovat.
Základ učení feng shui tvoří filosofie Tao neboli cesta, podle níž je všechno v našem životě navzájem propojené. Toto propojení symbolizuje obrazec, zvaný monáda. Skládá se ze dvou vzájemně propojených, stejně velkých útvarů ve tvaru slz. Monáda představuje spojení navzájem protikladných principů, označovaných Yin a Yang. Leží proti sobě, ale zároveň jeden vždy obsahuje část toho druhého. V každém Yinu je zárodek Yangu a naopak. Yin a Yang se zároveň doplňují. Jsou sice v neustálém pohybu, ale vždy tak, aby byla zachována rovnováha.
Yin je ženský prvek, Yang mužský. Yin je tma, yang je světlo. Yin je pasivní, Yang je aktivní. Yin je země, měsíc, přijímání, temnota a chlad. Yang je drak - divoký, silný, vášnivý, temperamentní a plný života; představuje nebesa a slunce. Yin je smrt, Yang je život. Tyto protikladné síly nestojí proti sobě jako dobré nebo špatné, spíš se navzájem doplňují.
Zatímco Yin je odstředivá síla Země a jsou v ní obsaženy všechny expanzivní síly a tendence našeho světa, Yang je dostředivá síla přicházející z kosmu a směřující do centra. Jestliže však jedna dosáhne převahy, vzniká nerovnováha. V tu chvíli je cílem feng shui dosáhnout mezi nimi opět rovnováhy.
Nakonec se ještě zmíním o tzv. Čchi. V doslovném překladu Čchi označuje energii. Čchi je neviditelný tok energie, který proudí nebem i zemí a nese životní sílu. Zlepšením a usměrněním toku Čchi budeme schopni ovlivnit osud. Účelem feng shui je vytvořit prostředí, kde bude moci Čchi proudit klidně, abychom dosáhli tělesného a duševního zdraví. Tam, kde Čchi proudí domem klidně, budou obyvatelé pozitivní a spokojení. Tam, kde se Čchi pohybuje pomaleji nebo se dokonce zastaví, vzniká nebezpečí, že v životě osob žijících na tomto místě nastanou problémy. To samé se týká i zahrad, kanceláří a prostorů, kde pracujeme.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Koník 16 Koník 16 | Web | 1. května 2008 v 18:17 | Reagovat

super

2 jiri jiri | E-mail | 26. května 2008 v 18:34 | Reagovat

Je to hodne zajimave, brouzdam po ruznych strankach o FS a nektere jsou fakt super. Ted zrovna koukam na www.vitr-voda.cz a ti delaji fakt super veci!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama